Alantoina – powody, dla których pokochasz ją w swojej pielęgnacji.

Alantoina to substancja pochodzenia naturalnego, występująca między innymi w korzeniach żywokostu, roślinach strączkowych czy łuskach ryżu. W kosmetyce ma szerokie zastosowanie jako składnik produktów zmywalnych i tych, które pozostawiamy na skórze. Alantoina to pochodna kwasu moczowego, która jest w pełni bezpieczna do stosowania na skórę.

Jakie ma właściwości? Kiedy powinniśmy zwrócić uwagę na obecność alantoiny w składzie kosmetyku?

Jakie ma właściwości?

Alantoina to bezdyskusyjnie substancja korzystnie wpływająca na wygląd i stan skóry. Przede wszystkim łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Jej kolejną zaletą jest wspomaganie regeneracji naskórka, dzięki stymulowaniu wzrostu zdrowej tkanki. Działa też zmiękczająco i utrzymuje nawilżenie na odpowiednim poziomie. W związku z tymi cechami, alantoina to doskonała substancja dla osób zmagających się z cerą wrażliwą, podrażnioną, suchą, ale także trądzikową, dlatego powinniśmy wtedy zwrócić uwagę na jej obecność w składzie.

Czy alantoina jest bezpieczna?

Tak! Jest surowcem, który nie ma określonych granicznych stężeń do stosowania. Dlatego nie musimy się martwić, że obecność alantoiny w kosmetyku nam zaszkodzi. Eksperci CIR (Cosmetic Ingredient Review) ocenili dostępne dane naukowe i na podstawie przeanalizowanych informacji stwierdzili, że alantoina i związki zawierające alantoinę można bezpiecznie stosować jako składniki kosmetyczne.

Ciekawostka! W testach na bakteriach wykazano, że nie ma działania mutagennego i okazało się, że może zmniejszać potencjał mutagenny innych substancji!

Nasze zastosowanie alantoiny

Jako, że alantoina ma tak dobre i korzystne dla skóry właściwości, nie mogliśmy jej pominąć w naszych recepturach. Substancję tę znajdziemy w kremie pod oczy Eyesthetic i żelu do mycia twarzy Purity Control. W okolicach oczu alantoina przede wszystkim ułatwi utrzymanie odpowiedniego nawilżenia, co będzie zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Jeżeli w tych miejscach borykamy się także ze stanami zapalnymi czy obrzękami, alantoina świetnie się sprawdzi i załagodzi te dolegliwości. Żel do mycia twarzy Purity Control dzięki zawartości alantoiny to doskonały wybór na stany zapalne, dlatego szczególnie zalecany jest dla osób z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień, z przebarwieniami czy zmianami trądzikowymi. Dzięki swoim łagodzącym właściwościom pomoże opanować, na przykład zmiany zapalne powstałe w wyniku wyprysków oraz ukoi podrażnioną, nawet naczynkową cerę.