10 powodów, dla których warto stosować kosmetyki z mocznikiem

Jeżeli zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś, czy mocznik jest dla Ciebie odpowiednim składnikiem w kosmetykach, poniżej znajdziesz kluczowe i najważniejsze informacje, jakie przygotowaliśmy, aby przybliżyć Ci działanie tego surowca.  

  1. Nawilżenie skóry: Mocznik działa jako humektant, co oznacza, że przyciąga i zatrzymuje wilgoć w skórze, dzięki czemu może skutecznie nawilżać skórę.
  2. Redukcja łuszczenia: Mocznik może pomóc w złuszczaniu martwego naskórka, co może zmniejszyć łuszczenie skóry.
  3. Poprawa elastyczności: Mocznik może poprawić elastyczność skóry poprzez zwiększenie poziomu wody w skórze.
  4. Leczenie trądziku: Mocznik może pomóc w leczeniu trądziku, ponieważ działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.
  5. Poprawa tekstury skóry: Mocznik może poprawić teksturę skóry, ponieważ pomaga w złuszczaniu martwego naskórka i wygładza skórę.
  6. Leczenie egzemy: Mocznik może pomóc w łagodzeniu objawów egzemy, ponieważ działa przeciwzapalnie i może poprawić nawilżenie skóry.
  7. Leczenie łuszczycy: Podobnie jak w przypadku egzemy, mocznik może pomóc w łagodzeniu objawów łuszczycy, ponieważ pomaga złuszczać martwy naskórek i poprawia nawilżenie skóry.
  8. Redukcja wyprysków: Mocznik może pomóc w redukcji wyprysków, ponieważ działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.
  9. Poprawa kondycji suchej skóry: Mocznik może pomóc w leczeniu skóry suchej, ponieważ działa jako humektant i może poprawić nawilżenie skóry.
  10. Leczenie poparzeń słonecznych: Mocznik może pomóc w łagodzeniu objawów poparzeń słonecznych, ponieważ działa przeciwzapalnie i może poprawić nawilżenie skóry.

Czy wiesz, że mocznik zawarliśmy w recepturze naszego kremu natłuszczającego Oil Cream, który jest już odstępny w sprzedaży? Sprawdź